Як підібрати електродвигун під потреби свого виробництва?
Для правильного підбору електродвигуна потрібно розглянути його за такими параметрами:
· напруга живлення,
· потужність,
· частота обертання,
· спосіб монтажу
· режим роботи,
· кліматичне виконання,
· ступінь захисту корпусу,
· габаритні розміри і вага
Серія електродвигуна
У кожній серії (наприклад, АЇР, АИРС, АДС, АІМ) свої характеристики: режим роботи, наявність перемикача швидкостей, режим запуску і т. д. Тому, для безвідмовної і продуктивної роботи краще використовувати двигуни тієї ж серії або аналоги.
Напруга живлення
Напруга підбирається під вимоги Вашого виробництва – від однієї напруги: 220 В або 380 В або подвійного: 220/380 і 380/660 В (схема зірка-трикутник).
При великих потужностях виробництва краще не використовувати електромотор з низькою напругою, збільшиться витрата міді і викличе підвищення ціни на комплектуючі і сам двигун.
Потужність
На сьогоднішній день електродвигуни мають дуже широкий межа потужності від 0,12 до 200 кВт.
ВАЖЛИВО! Для електродвигуна потрібно підбирати не надто великою і не дуже маленький запас потужності. Так як при значному запасі потужності знижується ККД мотора.
Режим роботи
Режими роботи визначає допустиму кількість його включень/виключень у задану одиницю часу. Режими бувають:
S1 – Тривалий. Цей режим передбачає роботу з постійним навантаженням досить тривалий час. Тобто один раз включили і мотор працює більше 10 хвилин.
S2 – Короткочасний. Мотор працює з постійним навантаженням, яка змінюється паузами під час яких двигун охолоджується.
S3 – Повторно-короткочасний, підходить для експлуатації двигуна з періодичними відключеннями
S6 – Перемежовується. Застосовується для моторів в роботі яких робота під навантаженням часто змінюється роботою на холостому ходу і навпаки.
Частота обертання двигуна
По частоті обертання двигуни поділяють на дві категорії: низькошвидкісні (750 і 1000 об/хв) і високошвидкісні (1500 і 3000 об/хв).
Частота обертання валу двигуна повинна точно відповідати частоті обертання механізмів, які він приводить у рух! Тобто необхідно підбирати виходячи з обладнання, до якого електромотор буде підключений.
Низькошвидкісні мотори встановлюються на лебідки, крани, тельфери, транспортери, а високошвидкісні двигуни застосовуються для затирочного та шліфувального обладнання дерево - та металообробних верстатів, компресорів і т. д
Потрібно мати на увазі, що кількість оборотів для зручності округляють. І, наприклад, електромотор зі швидкістю обертання: 950 об/хв буде віднесений до категорії двигунів на 1000 об/хв.
Спосіб кріплення
Спосіб кріплення залежить від того, в якій площині буде розташоване обладнання:
· На лапах (отвори під болти виконані в кріпильних лапах, з їх допомогою мотор прикріплюється до майданчику або рамі)
· Фланець (отвори під болти виконані у фланці, розташованому в місці виходу вала ротора)
· Комбіноване (фланець+лапи)
Кліматичне виконання
Обов'язково потрібно враховувати такі характеристики як: температура і вологість навколишнього середовища, ступінь захисту двигуна від впливу пилу і води.
Існує такі варіанти кліматичного виконання електроприводів:
- У – для експлуатації в помірному кліматі (+40..-45 С);
- УХЛ – підходять до холодного клімату (+40 °с до -60 °C).;
- Т –для тропічного клімату (+50..-10 С);
- Про – для експлуатації на суші;
- М – для роботи в морському кліматі;
ОМ – без обмежень по району плавання (+45..-40 С)
Для українського клімату потрібно вибирати УХЛ (холодний клімат з робочими t +40 °C до -60 °C).
Ступінь захисту корпусу
Ступінь захисту від зовнішніх впливів (IP) показує на скільки двигун захищений від впливу навколишнього середовища: пилу і вологи. Наприклад IP 54 - перша цифра говорить про рівень захисту від потрапляння всередину твердих частинок, друга – показує ступінь стійкості до проникнення вологи.
Габаритні розміри і вага
При виборі електродвигуна необхідно уточнити наступні габаритні розміри:
· діаметр вала
· висота від лап до осі центру вала
· ширина лап
· довжина лап
Вага електродвигуна залежить від матеріалу, з якого виготовлений корпус: чавун або алюміній.
Загальнопромисловий, вибухозахищений, крановий — вибирайте той електродвигун, який краще відповідає умовам його використання і призначений для конкретного виду діяльності.
Не правильний вибір або некоректна настройка можуть призвести до перегріву і виходу з ладу електродвигуна.
Щоб уникнути порушень робочого процесу, радимо ретельно вивчити принцип роботи мотора до його покупки. Підбір електродвигуна за параметрами – не проста задача, тому наші фахівці завжди готові допомогти Вам. Зв'яжіться з нами і ми з радістю допоможемо у виборі мотора, який відмінно підійде під потреби Вашого виробництва. Консультація безкоштовно! Завжди.
Якщо Ви знаєте який електродвигун Вам потрібен – детальна інформація про нього є в каталозі продукції за посиланням https://motory.in.ua/product_list
- У статті розповімо, чим такий гарний черв'ячний двигун редуктор і коли вперше було використано механічну передачу цього типу. Ви дізнаєтеся, на що звернути увагу, вибираючи цей черв'ячний мотор. Дізнаєтесь про тенденції у розвитку обладнання.
- Ми розповімо, чим такий гарний двигун редуктор для сучасної промисловості. Також ви дізнаєтесь, чому його вигідно придбати від виробника.